Ako naprogramovať VHF

VHF zahŕňa komunikačné platformy v VHF pásme vrátane amatérka a námornej rádia . Programovanie VHF po vybalení z krabice môže byť trochu náročné pre začínajúcich rádioamatérov . Bohužiaľ , nie je to typ plug – and – play aplikácie sme zvykol v digitálnom veku . VKV rádia potrebujete počiatočné naprogramovanie pre simplexnú a opakovače prevádzky pred tým , než sú schopné poskytnúť komunikáciu s miestnymi rozhlasovými užívateľmi šunky . Okrem toho , funkcie potrebné sú zvyčajne začlenené do komplexu , pokročilé ponuky rádia . Našťastie , tam sú niektoré časovo úsporné kroky , ktorými môžete take.Things budete potrebovať klipart VHF
rádioamatérskej licencie
Zobraziť ďalšie inštrukcie Cestuj 1

získať vaše rádioamatérska licencie , pretože budete potrebovať licenciu na prevádzkovanie ham rádio . Prečítajte si návod na obsluhu vášho VHF je . Porozumieť počiatočných krokov set – up pre “ simplex “ rádiovej komunikácie . Udržujte svoj ​​návod na bezpečnom mieste . Budete ho potrebovať preprogramovať rádio .
2

Určte druhý VHF alebo “ šunku “ operátori vo vašom okolí , ktorí sa podieľajú na simplexnú komunikáciu . Pridajte sa k rozhlasové súvisiace s organizáciou šunku , ktoré možno nájsť na internete . Navštívte webové stránky , ako amatérsky rozhlasový Novinky a funkcie pre programovanie tipov a kontaktov z iných radistu VKV , s ktorými môžete komunikovať .
3

Nalaďte rádio na frekvenciu , že vy a ostatní šunka subjekty , ktoré ste identifikované a bude komunikovať sa dohodnú . Vypnite repeater funkcia frekvenčného posunu vášho rádia , pretože je to pre profesionálne aplikácie , ako sú oficiálne policajné a požiarne komunikácie .
4

Nastavte výstupný výkon vášho rádia na nízkej spotreby , program riadiacej Squelch pre zníženie statického šumu a nastavte ovládač hlasitosti na normálnu úroveň .
5

Nastavte si rádio na správnu frekvenciu , čo je režim VFO . Uistite sa , že vaše rádio nie je v režime pamäti tým , že hľadá pre M alebo iné číslo kanálu na displeji rádia .
6

vysielania stlačením tlačidla PTT alebo Push – To – Talk tlačidlo na prednej strane šunkou rádio . Počkajte niekoľko sekúnd po stlačení tlačidla PTT pred hovoriť , aby mali dostatok času na začatie režime prenosu . Tie sú teraz nastavené , aby si VKV rádiovej komunikácie .

Pridaj komentár