Fakty o čmeliaky

Môžete ich milovať , alebo nenávidieť , ale čmeliaky existujú po celom svete a v mnohých variantoch . Oni sú obyčajne mylný pre iné druhy včiel – napríklad včely – však, oni majú mnoho charakteristických rysov všetci ich vlastné . Čísla a typy

Existuje viac ako 20.000 druhov včiel na celom svete a viac ako 200 z nich sú čmeliaky . V rámci každého z týchto druhov , čmeliaky prísť iba v troch typov . “ Kráľovná “ je zodpovedný za reprodukciu a kladenie vajíčok . “ Worker “ včely – ktoré sú samice – plní niekoľko úloh , vrátane zberu potravín v podobe nektáru a peľu , rovnako ako starostlivosť o mladé a základné čistenie povinností okolo úľa . “ Drone “ včely – ktoré sú male – spojiť sa s kráľovnou , zaisťujúci oplodnenie . To je ich výlučnej zodpovednosti .
Stingers

bežných mylných predstáv o stingers a včely . Jedným z nich je , že všetky včely žihadlo – alebo aspoň majú schopnosť bodnutie – čo nie je pravda . Bumble Bee trúdy nemajú stingers , a preto nemôžu bodať . Hoci iné druhy čmeliakov včely to žihadlo , zvyčajne žihadlo z defenzívy z úľa , takže ľudia sa odporúča , aby sa zabránilo Bumble Bee hniezda . Ďalšia mylná predstava je , že všetky včely umierajú po štiepanie ; Avšak, toto sa vzťahuje len na včely . Čmeliakov nestráca svoje žihadlo po pálenie , a preto je v poriadku .
Wings a Voňavka

čmeliakov majú štyri krídla , ktoré sa pohybujú do 240 úderov za sekundu . Tie zadné sa pripojí k popredným tie háčiky známy ako “ Hamul . “ Keď čmeliak navštívi kvet , je schopný sa vyhnúť kvety už vyčerpané iné čmeliakov prostredníctvom detekcie vône . Zakaždým , keď čmeliak navštívi kvet , to znamená kvetinu cez použitie vôňa – žľazy v kĺbe .
Lifecycle

Bumble Bee životný cyklus všeobecne začína okolo jari , kedy kráľovná prvýkrát začne páriť a klásť vajíčka . Hniezda majú spočiatku skladovanie peľu rezervy a vajcia – uvedené šesť naraz – ktoré sú utesnené voskom . Kráľovná nakoniec vytvoria kuklu pre malé húsenice , z ktorého vajcia objaviť v priebehu niekoľkých dní .

Pridaj komentár