Ako identifikovať Lisovanie na európskej Starožitnosti

Mnoho európskych starožitností , vrátane porcelánu a striebra , ktoré lisovanie na dne , ktorý identifikuje výrobcu a ďalšie informácie o kusa . Exportované položky boli často označené spôsobov , ako určiť nielen o krajine pôvodu , ale použitý materiál v metráži . Pri identifikácii európsky starožitných , otočte ho a študovať chrbát nájsť veľké množstvo informácií . Čo Známky Zobraziť

Razené známky na zadnej európskych starožitností takmer vždy uviesť výrobcu . Ďalšie značenie pomôže určiť vek kusu . Výrobcovia často menila svoje stopy čas od času , takže nevie , kedy výrobcovia používajú ktorá značka vám pomôže chodiť kus . To pomáha určiť , či kus je starý , pretože mnoho výrobcov boli v podnikaní viac ako 200 rokov . Ak výrobca používa niekoľko výrobných závodov , pečiatky môže tiež pomôcť identifikovať výrobný závod . Niektorí výrobcovia tiež názov vzoru .
Typy známok

pečiatka výrobcu môže byť trochu záhadná . Výrobcovia by mohli identifikovať rok výroby písmenom abecedy alebo iné označenie , skôr než skutočný dátum . Symboly zobrazovať zvieratá , rastliny alebo návrhy boli tiež používané na odlíšenie dáta a krajiny pôvodu .
Čína značenie

európskej porcelán značky , ktoré obsahujú vzor všeobecne dáta od po 1810 , podľa mojej babičky podkroví Starožitnosti stránkach . Kusy označené slovami “ ochrannou známkou “ dátum z roku 1862 , kedy sa výrobcovia požadovaného pridať slová . Po roku 1891 výrobcovia museli zahrnúť krajine pôvodu na všetky dovozy do Spojených štátov , takže kus označený mene Európskej krajina bola podaná po tomto dátume . English kusy vyrobené po roku 1921 všeobecne povedať : “ Vyrobené v Anglicku . “ Kusy označené ako “ anglický kostnej porcelán “ alebo jednoducho “ kostného porcelánu “ väčšinou boli vykonané v 20. storočí . Známky v inej než modrej farby všeobecne boli vyrobené po roku 1850 ; známky , ktoré obsahujú slovo “ Limited “ alebo skratky ako “ Ltd “ boli vyrobené po roku 1861 . Kitemarks , ktoré obsahujú rôzne označenie v kite – ako dizajn , boli používané medzi 1842-1883 .
Strieborné Značenie

tvorcovia Silver pečiatka svoje kúsky nielen so značkami , označujúci výrobcu a rok kus bol vyrobený ale aj s pečiatkou zaisťujúci čistotu striebra . Sterling striebro je vyznačené s obrazom leva , čo znamená , že kus obsahuje 925 dielov striebra na 75 dielov medi pre každého 1000 dielov rýdzeho striebra . Medzi 16. a 19. storočia , Nemecko a blízke krajiny používajú rôzne hmotnosti a meranie , na Lothige alebo Loth , takže čísla predstavujúce libra sa môže líšiť v týchto kusov . Silver tiež obsahoval znaky dane preukázať , že daňová povinnosť na vývoz bola zaplatená . Veľká Británia určený rok výroby podľa písmen od A do Z , ktorý tiež líšili podľa písma a veľkosti .

Pridaj komentár