Ako zistiť , Murano sklo

Murano sklo sa vyrába na ostrove rovnakého mena pri pobreží v Benátkach , kde sklárstvo bola tradícia po stáročia . Táto pokuta kvalitné umelecké sklo má formu a štýl , s ručne fúkané techniky vyrobených iba master sklárov . V uplynulých rokoch , dovoz odoslané do Spojených štátov sú čínske imitácie, ako aj kópie vytvorené v iných krajinách , často mätúce amerického spotrebiteľa . Vynikajúci umelecká forma a kvalita , aby Murano sklo vystúpiť z napodobeniny . Pokyny dovolená 1

Pozrite sa na fólie alebo papierové štítky na skla Murano . Hoci etiketa môže identifikovať sklo tak , ako sa v Murano , tvar a štýl písania a značky často identifikovať konkrétny výrobca . Existujú stránky a knihy s fotkami a identifikácia štítkov , ktoré definujú výrobcu buď ako Salviati , Seguso , AVEM , Fratelli Toso , Venini alebo iného slávneho muránskeho remeselník .
2

Pozrite sa na dne pohára položka pre stylus podpisu . Venini a Cenedese často podpísal umelecké sklo vyrobené v továrňach , tak aj v prípade , že nie je žiadny papier alebo fólia , štítok , kus môže byť stále označená . Tieto spoločnosti sú stále v prevádzke , aj keď pôvodné zakladatelia zomreli , a podpísané kúsky sú zriedkavé . Byt leštená báza je tiež obyčajný . Každá nerovnosť na základni nie je pravdepodobné , že Murano sklo .
3

Skontrolujte skla pre kvalitu . Murano sklo má jasné farby , bez väčších chýb alebo seediness . Ošúchanú sklo má malé , nekontrolovateľné bubliny celé a nie vlastností výrobku Murano . Väčšina Murano sklo je ručne fúkané , takže tam nie sú žiadne viditeľné švy z foriem . Tam môžu byť značky z lisovacieho náradia a iné nádoby používané v sklárskom priemysle , ktoré identifikujú položky ako ručné práce . Nástroje natiahnuť sklo a robiť paralelné linky alebo flauty , volániky alebo mušle .
4

Porovnanie štýly možného kusa skla Murano s fotografiami v knihách rozvíjať cit pre umenie . Veľa skla vidieť dnes od Murano je z roku 1950 a 1960 v čase , s strednej- storočia moderný štýl . Elegantný plynúce línie a Biomorphic tvary dokladá éru . Organické abstraktné výtvarné návrhy založené v biológii , nie geometria , vytvoril Amoeba návrhy spoločných éry .
5

Pozrite sa na zložitých konštrukčných prvkov v skle , ako sú ovládané bubliny , filigrán alebo filigrán , millefiori alebo rezané palice , ktoré predstavujú kvety a patchwork . Jedná sa o interné postupy , ktoré vyžadujú väčšie schopnosti , než mnoho z prác vykonaných v iných krajinách . “ To trvá 15 rokov sa stal majstrom sklár , “ hlási CBS článok o muránskeho skla a čínske napodobeniny .
6

identifikovať imitácia podľa drsnosti , švy , zelené obsadenie do číreho skla sekcií , seediness a zlá kvalita spojenia a spojenia . Farby sú často tečie do ďalšej časti , a tvar nie je dobre definovaný . Murano je ťažké , ale nemá guličky skla . Zobraziť Murano sklo na výstavách a knihách , on – line , a v múzeách rozvíjať zručnosť povedať Murano sklo z napodobeniny .

Pridaj komentár