Čo Eats Žubrienky v rybníku ?

Priemerná kus frogspawn obsahuje stovky či tisíce vajec, z ktorých väčšina bude šrafovanie . Veľmi málo z pulke prežiť premieňajú v žaby , ale hlavne preto , že sa zožrať . Žubrienky nestojí moc šancu v dobre zásobené rybníkov , ale aj prirodzene sa vyskytujúce rybníky , obsahujú alebo sú navštívi nepreberné množstvo prirodzených nepriateľov . Zaručená len spôsob , ako chrániť pulke do splatnosti je zvýšiť pár v krytom zásobníka , aj keď existujú spôsoby, ako ľahko znížiť predácii v rybníku . Ryby

Native a nepôvodné ryba často prezerať pulke ako chutné občerstvenie . Väčšina druhov rybničné ryby sú mäsožravce alebo všežravce a jesť prakticky akékoľvek zviera , ktoré je vhodné veľkosti . Veľmi malé ryby môže byť schopný jesť väčšie pulke , ale o plne dospelý zlatá rybka môže ľahko jesť niekoľko denne . Ak chcete chrániť pulke , skladom Vaša jazierko s iba malým , domáce ryby a poskytujú dostatok úkrytov v podobe vodných rastlín .
Vtáky

vodné vtáctvo a oportúnne pozemné vtáky sa žubrienky . V skutočnosti , všetky vtáky , ktorých strava sa skladá predovšetkým z rýb a vodných bezstavovcov , ako sú volavky a lednáčkovia , sú hrozbou . Boli pozorované tiež Land vtáky , ako vrany stravovacie pulke . Môžete sa pokúsiť vtáčie sieťoviny , aby im z rybníka , ak si myslíte , že sa jej príliš veľa pulke .
Bezstavovce

Veľké mäsožravé vodné bezstavovce, ako sú larvy vážok jesť pulke . Takéto dravci sú bežné aj v tých najmenších rybníkov , a tam nie je moc , môžete robiť . Jedná sa o prirodzené predátormi žubrienky a rovnováha by mali rozvíjať , čo niektorí žubrienky zrieť .
Plazy

Vodné plazy , ako sú korytnačky a vodných mokasíny sú ďalšie hrozbou pre rybník žubrienky , najmä keď plazy sú mladiství . Plne pestované krokodíly a aligátory majú tendenciu ignorovať pulke ako bytia príliš malé , ale ich deti jesť veľa .
Cicavce

Semi -vodné a suchozemské cicavce jesť pulke . V Spojených štátoch sa cicavce , ktorí môžu mať žubrienky sú medvedíky čistotné , skunky , lasica a vydry . Dokonca aj domáce mačky so žubrienky , keď ich môže chytiť . Môžete držať väčšiny cicavcov od rybníka s jednoduchým pletivo oplotenia . Ploty tiež držať sa stranou niektoré vodné vtáky .
Obojživelníky

žubrienky mnohých druhov žiab sú kanibali za určitých okolností, najmä ak sú potraviny a priestor obmedzený . Väčšia žubrienky jesť tie menšie . Mloky , mloky a dospelé žaby a ropuchy môžu tiež jesť pulke , niekedy dokonca aj svoje vlastné .

Pridaj komentár