Ako nechtov Mušle jesť ?

Existujú dve hlavné skupiny sladkovodné mušle a slávky nájdené v severoamerických vodách . Väčšiu rozmanitosť , Unionidae , podobajú sa známe prímorské mušle a slávky . Menšie odroda , Sphaeriidae , sú výstižne opísal ako “ nechtov mušle “ pre ich malú veľkosť , obvykle nie väčšie ako necht dospelého človeka . Aj keď malé , necht mušle žijú v podstate rovnakým spôsobom ako väčších druhov . Ako Mušle Feed

Mušle a väčšinu iných mäkkýšov , vrátane ustríc a mušlí , patrí do skupiny s názvom “ filter kŕmidla “ vedci . Oni sa živia tým , že používa svalová trubica , tzv sifón , čerpať vodu cez ich zažívacieho traktu . Žiabre Clam je to dvojaký povinnosť , slúži aj ako dýchací prístroj mušle a pasce pre filtrovanie živiny z vody , ako to prejde . Clam je jedlo , skladajúci sa z planktónu a častíc rastlinných zvyškov , potom prešiel čreva , zatiaľ čo piesok a iné nestráviteľné častice sú vylúčení .
Nechtov Mušle

je asi 200 známych druhov sladkovodných mušlí a mušlí v Severnej Amerike . Mnohé z nich sú necht mušle . Necht mušle sú anatomicky podobné väčších druhov mušlí , rodák buď sladkej alebo slanej vode . Rovnako ako ostatné lastúrniky sú mäkkýše , čo znamená , že majú dve škrupiny , na rozdiel od jedného shellu slimáka alebo kĺbovým plášťa kôrovce. Žijú spolu v dolnej časti vodných útvarov , pričom niektoré druhy preferujú riek a ďalších obývajúci jazier alebo rybníkov .
Sladkovodné škľabky a biodiverzitu

sladkovodné mušle sú významným faktorom v Severnej Amerike biodiverzity . Ak sú ich počet vysoký , filter – kŕmenie mušle a slávky hrajú veľkú úlohu v udržiavaní vody , jasné a odstránenie živiny , ktoré by inak mohli prispieť k výskytu vodného kvetu a iné nežiaduce účinky . Väčšie mušle a mušle poskytujú cenný zdroj potravy pre zvieratá , ako sú vydry a medvedíky čistotné , zatiaľ čo menšie necht škľabky byť jeden menší dravci , vrátane rýb a mlokov .
Hrozby

Rovnako ako ich morské bratranca , filter – kŕmenie zvyk sladkovodných mušlí z nich robí veľmi citlivé na znečisťujúce látky , ktoré sa hromadia v ich tkanivách . Pretože toto , ich spotreba u ľudí sa neodporúča vo väčšine oblastí . Biológovia a ďalší vedci venovať pozornosť tomu , mušle a slávky ako prostriedok sledovanie úrovne znečistenia a znečisťujúcich látok vo vodných tokoch . Okrem znečistenia , sladkovodné mušle čeliť ďalšie dve veľké hrozby . Jedným z nich je ničenie biotopov , ako stavebná a developerská dopadnú na mokrade . Na druhej strane je príchod invazívnych cudzích druhov , ako je zebra slávky , ktoré vytláčajú pôvodné druhy , pre potravu a stanovište .

Pridaj komentár