Čo spôsobuje červené Západy slnka ?

Niekedy , ako slnko zapadá , zdá sa , že chytiť neba v ohni v brilantné zobrazenie červenej , oranžovej a žltej . Biele svetlo zo Slnka obsahuje všetky farby svetelného spektra , ale preto , že jeho zmene polohy v priebehu celého dňa , nie všetci to svetlo príde na rovnakom mieste na Zemi . Zloženia atmosféry ovplyvňuje svetlo podobný spôsobu hranol robí . Výsledkom je , že biele svetlo zo slnka v niektorých miestach je nebo a , inokedy , otočí ju žltá, oranžová alebo dokonca tmavo červenú . Tyndall účinok

Vplyv Tyndall , tiež obyčajne známy ako Rayleigh rozptylu , prvýkrát sa dostal pod pozorovanie vedec John Tyndall v roku 1859 , University of California v Riverside štátov . Zistil, že keď biele svetlo prechádza oblasťou obsahujúce suspendované častice , dokonca mikroskopické alebo atómové častice , modrej vlnovej dĺžky svetla odrazí týchto častíc a rozptyl . Tento rozptyl efekt , pri pohľade z ostrého uhla normálne našej polohe voči slnku , vytvára modrú oblohu .
Hustoty vzduchu

Keď slnko zapadá , je na jeho najdlhšej vzdialenosti od vašej polohy . Skôr než ostrého uhla , slnko je takmer rovný , 180 stupňov od vás . V tomto bode , slnečné svetlo musí prejsť maximálne množstvo atmosféry dostať svoju pozíciu . Vzhľadom k účinku Tyndall , väčšina modré svetlo je rozptýlené preč doby, kedy vás dostane , takže žltej , oranžovej a červenej vlnovej dĺžky svetla , v závislosti na University of Texas .
< Br > žlté slnko na

Ak je jasná obloha a relatívne bez viditeľných častíc , bude západ slnka je žlté, University of California v Riverside správy . Tieto žlté západy slnka dochádza , pretože modré svetlo nie je úplne rozptýlené od spektra svetla dopadajúceho vás . Dosť modré svetlo sa odrazí preč , aby sa na západ slnka inú farbu , ale zvyšné modré svetlo sa mieša s oranžovej , žltej a červenej vlnovej dĺžky pre vytvorenie vyváženého žltkastý západ slnka .
Red Západy slnka

tmavo červené západy slnka nastať , keď veľa častíc zavesiť suspenduje v atmosfére , v závislosti na Georgia State University . Tieto častice môžu pochádzať zo soli z oceánov , automobilových splodín a iných znečisťujúcich látok , alebo dokonca sopečného popola . Kedykoľvek obloha má veľké množstvo častíc na oblohe , modrej vlnovej dĺžky svetla majú oveľa väčšiu šancu na štrajkujúci jeden a rozptyl . Čím viac sa svetlo rozptyľuje , ponecháva iba červené , žlté a oranžové farby, takže pri západe slnka sa objaví oveľa hlbší červené ako výsledok .

Pridaj komentár