Ako Nails Rust

S plochým vrcholom zužujúci sa do tvaru pin , nechty sú bežné stavebné materiály . Od biblických čias , sa nechty boli využité pre zamknutie a držať materiály spolu . Vyrobené z tvrdej kovovej zliatiny , nechty sú často náchylné ku korózii a korózii pri pôsobení na vodu a kyslík . Rust oslabuje a narúša integritu nechtu ; Preto je dôležité pochopiť, ako nechty hrdzu , takže môžete držať týchto stavebných materiálov hrdza – zadarmo . Nechty materiály

Klince sú vyrobené z kombinácie ocele , železa a uhlíka , vytvára silné odolné zliatiny . Kým oceľ nepodlieha korózii , pretože je pozinkovaný a odolnosť proti korózii , železo v nechty robí náchylné k hrdzaveniu . Rust je korozívna materiál , ktorý sa tvorí na železo , rovnako ako je patina korozívna materiál , ktorý sa tvorí na medi , pretože reaguje s kyslíkom . Keď klinec začne hrdzavieť , jeho sila je znížená , nakoniec poškodiť jej štruktúru .
Nails a Rust

Rust je hydratovaný oxid , ktorý tvorí ako železo v nechtoch začína korodovať . Rust je zložitá látka . Tvorí ako železo v nechty prichádza do styku s vodou alebo s kyslíkom . Atómy železa a atómy kyslíka kombinovať a uvoľnenie energie , ktorá vytvára korózii , tiež známy ako hrdza . Energia vytvorená počas tohto procesu je natoľko veľký , že v prípade , že proces môže byť urýchlený , hrdza , že formy by byť horúce na dotyk .
Vody a kyslíka

Nechty sú predmetom kyslíka vo vzduchu , ktorý spôsobuje , že železo rozobrať , čím sa vytvorí hrdza v priebehu času . Prostredie s vyššou koncentráciou kyslíka spôsobiť nechty hrdzu rýchlejšie . Napríklad , keď je vystavený sladkej alebo slanej vody , kyslíka zo vzduchu sa rozpúšťa vo vode , čo vedie ku korózii nechty rýchlejšie , než je priemer . Je-li klinec vystavený kvapkami vody , bude tvoriť hrdza v blízkosti okrajov vodných kvapôčok . To je preto , že najväčšie množstvo kyslíka dochádza na okraji kvapôčky vody . Kombinácia týchto prvkov spôsobuje , že klinec na oxidáciu .
Chemické reakcie

Rust formy na nechty v dôsledku chemickej reakcie , ktorá spôsobí , že kov sa oxidovať . Železa v nechtu začína strácať ióny a získať hydroxidové ióny , vytvorenie hydroxidu železa . Hydroxid železa oxiduje by ďalej reaguje s kyslíkom a vodou v prostredí klinca , povlak na vonkajšie v červenohnedej povlak poznáme ako hrdza . Miesta na nechty , ktoré majú nečistoty a nedokonalosti sú viac náchylné k hrdzaveniu . To je tak spontánna a deštruktívne reakcie .

Pridaj komentár