Fujavice , ovplyvňujúcich poľnohospodárstvo

V októbri roku 2013 , tisíce dobytka zahynul v Južnej Dakote ako fujavice s názvom Atlas sudové cez región . Došlo k tejto náhlej búrky po niekoľkých dňoch vysokých teplôt . Odvetvie poľnohospodárstva , rovnako ako všetky ostatné , je citlivé na nečakané katastrofy , že príroda niekedy prináša . Katastrofické fujavice , ako je Atlas nedochádza často , ale keď tak urobí , môžu spôsobiť viac ako dobytok straty . Definícia Blizzard

Federálna agentúra pre riadenie záchranných prác ( FEMA ) definuje regulárny fujavice ako snehová búrka s vetrami , ktoré sú aspoň 56,3 kilometrov za hodinu ( 35 kilometrov za hodinu ) . Teplota musí byť takisto nízka – zvyčajne pod -6,7 ° C ( 20 F ) . Okrem toho , viditeľnosť musí často klesnúť na 0,4 km ( 0,25 míľ ) , pretože fúkanie alebo padajúcim snehom alebo že sneh musí pokračovať po dobu najmenej 3 hodín . Ťažké fujavice produkovať ešte viac tvrdé podmienky pre poľnohospodárov , kde teploty ďalej a zvyšuje rýchlosť vetra padajú .
Fujavice a teplé počasie

Atlas búrky od roku 2013 ukazuje, ako teplé teploty naraz vrhnúť ako silný vietor a ťažký sneh pohyb do priestoru . Keď sa teplý , vlhký vzduch , často z subtrópoch , spĺňa hrebeň vysokého tlaku studený vzduch prichádzajúci zo severu , môže búrky a tornáda tvoria . Ak je vzduch dostatočne chladný , ľad a sneh môže padať , vytváranie fujavice .
Vplyv teploty na poľnohospodárstvo

Zmrazenie ľad a zvírený sneh môže vytvárať záveje že kryt potravín a vody , ktoré dobytok potrebujú na prežitie . Hospodárske zvieratá , ako sú kravy , majú zimné srsť kabáty a znáša teploty , aby ľudia nemohli . Avšak , podchladenie v dôsledku extrémnych teplotných kvapiek môže zraniť alebo zabiť hospodárskych zvierat . Zásadný podchladenie dochádza , keď telesná teplota klesne pod 10 ° C ( 50 ° F ) . Teplota vzduchu je veľmi dôležité v poľnohospodárstve , pretože ovplyvňuje množstvo vody v pôde a spôsob , akým rastú rastliny . Živiny rastlín , ako je fosforečnan , môže pri nízkych teplotách stávajú menej dostupné .
Zotavenie z Blizzard

Po , problémy môžu stále existovať sneh topí a fujavice prechádza že poľnohospodárska obec musí riešiť . Americké ministerstvo poľnohospodárstva , napríklad poskytla technickú pomoc pre poľnohospodárov , ktorí utrpeli straty v priebehu 2013 Atlas fujavice . Táto pomoc vrátane určenia , či poľnohospodári potrebovali pomoc , ktorá hodnotí kvalitu vody a poskytuje informácie o oplotenie , pôdy a chovu hospodárskych zvierat pohreb .
Extreme Heat efekty

Blizzards nie sú iba meteorologické javy , ktoré trápia poľnohospodárov . Vysoké teploty môžu mať aj nepriaznivý vplyv na niektoré časti poľnohospodárskeho obyvateľstva. Môžete napríklad produkcie mlieka ísť dole počas vlny horúčav a plodín , ako sú zemiaky , sóje a ryže , nemusí rásť tak hojne .

Pridaj komentár