Používa pre planktónu , tak fytoplanktón , a zooplanktónu

Najväčší bytosti v oceáne prežiť náročný tých najmenších organizmov na Zemi . Tieto organizmy sa súhrnne nazývajú “ planktón “ . Termín zahŕňa fytoplanktónu — mikroskopické rastliny podobné organizmy v mori ; zooplanktón — mikroskopické zvieratá v oceáne ; a niektoré baktérie . Planktón , fytoplanktón a zooplanktón všetci majú niekoľko použití na ľuďoch a vodných živočíchov podobne . Ocean Analýza vody

Plankton sú veľmi užitočné pre oceanographers a morských biológov , ktorí študujú oceánov a morských živočíchov , resp . Títo odborníci študovať planktón , aby bolo možné sledovať, ako prežívajú v rôznych častiach oceánu . Planktón odhalí veľa o stave vody a zvieratá žijú v ňom . Ak planktón sú početné v oblasti, potom ryby v tejto oblasti bude mať hojnosť potravy , a preto budú početnejšie . Avšak , planktón tiež vykonávať veľa rôznych typov ochorení a baktérií a prítomnosť veľkého množstva chorých planktónu môže upozorniť výskumníkov k vážnym problémom vo vode .
Použitie ako doplnky pre zdravie

Niektoré druhy planktónu , ako fytoplanktón a zooplanktón , sú predávané ako doplnky pre zdravie . Na konci fytoplanktónu spektra je Arthrospira platensis alebo Spirulina . Jedná sa o druh siníc , ktorý je zastaraný formy baktérií , ktoré získava energiu prostredníctvom fotosyntézy . Spirulina má vysoký obsah bielkovín , vitamínov a je doplnok stravy pre človeka a hospodárskych zvierat . V kategórii zooplanktónu , je krill . Krill sú veľmi malé , niektoré mikroskopické , artémie . Niektoré firmy vyrábajú krill olej , ktorý má vysoký obsah omega – 3 mastných kyselín , ako doplnok výživy .
Potenciálne využitie ako palivo a škvrna Vyčistenie oleja

niektoré druhy rias , najmä rozsievky a sinice , sú schopní vyrábať rôzne typy prírodných palív za správnych podmienok . Firmy a výskumníci skúmajú , či tieto palivá môžu byť masovo vyrábaný ako čiastočná alternatíva k fosílnym palivám . Tiež, niektoré baktérie a riasy sú schopní konzumovať ropy vo veľkých množstvách , čo je užitočné pre čistenie katastrofálne ropné škvrny .
Použiť ako vodný zdroj potravy

nakoniec , planktón vo všetkých svojich formách predstavuje najväčší zdroj potravy pre oceán a sladkovodných rýb a iných živočíchov . Planktón je vlastne najrozšírenejšie , najrýchlejšie reprodukciu lifeform v oceáne . Je nevyhnutné , aby planktón sú tak početné , aby pre ostatné zvieratá , aby mal hojnosť potravy . Planktón je tiež chovaných v akvakultúre s cieľom zabezpečiť potraviny pre iné druhy chovaných morských živočíchov , vrátane rýb a ustríc .

Pridaj komentár