Ako rozpoznať Meteority

Amatérske skalné lovci nájsť ďalšie meteority než vedci . Za normálnych okolností , iba charakteristiky pozorované nováčika je , že skala je čierna a ťažká . Meteority obsahujú vysoké percento kovu , zvyčajne železo a nikel . Meteority zvyčajne majú tmavo popolavý povlak , tzv “ fusion kôra , “ tenký čierny povlak skla , ktoré tvoria ako meteorit zahrieva a prechádza zemskou atmosférou . Táto kôra môže zmeniť farbu , alebo narušiť preč s dlhšom vystavení prvkov na Zemi . Ostatné ukazovatele , že skala môže byť meteorit patrí svojou magnetickú príťažlivosť a či obsahuje „natívne železo , “ veľmi mäkký materiál zriedka nájsť v prirodzene vytvorených hornín na Zemi . Z troch typov meteoritov — železo , kamenisté a kamenný liatinové — kamenné meteority sú najčastejšie form.Things budete potrebovať
10x lupa
Magnet
Zobraziť viac pokyny dovolená 1

Vystaviť natívny žehličku na skale brúsenie alebo rezanie . Natívne železo sa objaví strieborný a je veľmi tvárna ( mäkká ) .
2

Umiestnite magnet na vystavenej natívny železa zistiť , či existuje magnetická príťažlivosť .
3

Vyhodnotiť tvar skaly . Meteority sú zvyčajne trochu v tvare štvorca , hoci oni môžu byť takmer akýkoľvek tvar , vrátane nezvyčajné , hranatý , a neopísateľný so zaoblenými rohmi .
4

Zistite , či kameň má sklovitý povrch . Kamenný meteorit kôra je pôvodne čierny , ale zosvetľuje pri dlhodobom vystavení týmto vplyvom , niekedy mizne úplne preč .
5

Skontrolujte povrch rocku s 10x zväčšením . Zistite , či je povrch skaly má “ odtlačok palca “ — poklesy a jamky v kôre fúzie .
6

Skontrolujte lomové body kameňa je . Čerstvé prestávka vykazuje omnoho svetlejšiu farbu interiéru a žiadne známky vykurovanie .
7

preverí váš kameň hrdze . Väčšina meteority obsahujú vysoké percento železa , a bude hrdzu s predĺženým vystavením prvkami . Pre kamenných meteoritov , to hrdzavenie zmení kôru čierne fúzie do hrdzavo hnedej farby .
8

Skontrolujte povrch vášho kameňa chondrules ( malé , guľovité zrná , 1 mm v priemere , vložené vo väčšine kamenných meteoritov ) .
9

Určte hustotu rocku — ako ťažké je pre svoju veľkosť , v porovnaní s inými rovnakej veľkosti skál .
10

Otestujte vzorka pre magnetitu . Rub skaly prudko na zadnej alebo neglazované stranu dlaždice . Ak zanecháva pruh , potom je magnetit , a nie meteorit .
11

Odoslať výsledky odborníkov na vysokej škole alebo mineralogického ústavu pre preukazné výsledky .

Pridaj komentár