Ako si vyrobiť model bunky rastlín v plastovom sáčku

Biológia sa študenti učia , že bunka je základnou jednotkou celého života . Všetky živé organizmy , vrátane rastlín , sa skladá z biliónov buniek , z ktorých každá obsahuje vlastnú sadu organely zodpovedné za celý rad funkcií , ktoré v konečnom dôsledku umožní väčšiu organizmus fungovať . Môžete zlepšiť svoje vedomosti make – upu rastlinné bunky tým , že zostrojí model jedlé rastlinné bunky v plastovom bag.Things budete potrebovať klipart plastového vrecka
Rectangular skladovanie plastová nádoba
želé alebo iná želatína mix
Plum
Hrozienka
lentiliek
zelených hrozna
stuha cukrík alebo ovocná roll – upy
candy sypanie
gumdrops
Pravidelné gumový červy
Sour gumové červami
Veľký Jawbreaker alebo Gumball
Papierové prúžky
špáradlá
Tape
Zobraziť ďalšie inštrukcie Cestuj 1

linky vnútri obdĺžnikové plastovom kontajneri s plastmi vrece . Plastový vak bude slúžiť ako membrány rastlinných buniek v bunkovej a bude trvať na obdĺžnikového tvaru nádoby , keď ste dokončili projekt .
2

Mix svetlo – farebné želatínové zmesi do veľkej misy s teplá voda . Použite o niečo menej vody , než sa pokynmi na krabičke výzvu pre , aby tuhšie , odolnejšie želatínu , ktorá bude schopná udržať organely bunky , je na mieste . Lemon želé sa odporúča , pretože to je najviac transparentný variácie . Želatína bude slúžiť ako cytoplazme rastlinných buniek je .
3

Naplňte plastový sáčok s želatínovú zmes , kým sa nedosiahne asi pol palca od okraja nádoby . Nevypĺňajte nádobu na okraj , pretože budete potrebovať priestor pre pridanie organel neskôr .
4

Uzavrite plastový sáčok s twist kravatu a umiestnite nádobu , tašku a želatína zmes v chladničke asi jednu hodinu , kým sa želatína je takmer nastavená , ale ešte nie je plne kalené .
5

Použite označenú schému rastlinné bunky ako váš sprievodca , ako si pridať zložky , ktoré sa predstavujú organel . Rez slivku v polovici , takže jeho jama je vidieť , a vložte slivku do stredu želatíny . Slivka jama bude slúžiť ako jadierka a sliviek pokožka bude jadrová membrána . Intersperse niekoľko hrozienok pre mitochondrie a niekoľko červených M & Ms pre lyzozómoch . Použite tri zelené hrozno pre chloroplastov , kus páse kariet cukrovinky alebo ovocie Roll – Up ako telo Golgiho , cukrovinky postrekovačov pre ribozómy , oranžová gumdrop pre centrosome , ružové gumdrops pre amyloplastech , pravidelné gumový červy pre hladké ER , kyslé gumové červy s hrubou práškovým cukrom pre drsné ER , a veľké Jawbreaker alebo Gumball pre vakuoly .
6

uzavrite sáčok a poskladajte ho späť do chladničky , kým sa želatína úplne stvrdol .
7

Odstráňte plastový sáčok z nádoby . Ak bunka neberie na obdĺžnikovom tvare nádoby , položte sáčok späť do nádoby a chladom , kým sa plne nastaviť želatína .
8

Napíšte názov každého organely na malé prúžok papiera a pásky každý prúžok na špáradlo . Vložte špáradlo do želatíny vedľa príslušnej organely označovať komponenty modelu rastlinné bunky .

Pridaj komentár