Etapy vývoja buniek vo Morský ježko

Štúdium morských ježkov poskytuje vhľad do vývoja všetkých druhov organizmov , vrátane človeka . Manipulácia a pozorovanie morských ježkov , najmä v skorých fázach bunkového delenia , môže byť aplikovaný na mnohých oblastiach biológie . K dispozícii sú štyri štádia vývoja na morského ježka , z ktorých niektoré sa dejú súčasne . Radiálne Holoblastic Výstrih

Po fertilizáciu primárnej a sekundárnej štiepenie sa stalo kolmo na mobilné poludníku vytvorenie štyroch polarizované úseky . Terciárne rozpory rozdeľuje polarizované úseky na dvojstupňový štruktúry . Horná vrstva je zviera polovice a spodná vrstva je rastlinný polovice . Zviera vrstva potom rozdelí rovnomerne do ôsmich mesomeres ( stredne veľké bunky ) a rastlinného vrstva delí nerovnomerne do štyroch macromeres ( veľké veľkosti buniek ) a štyri micromeres ( malé – veľké bunky ) . Klietky sa rozdelí rovnako znova opúšťať dve úrovne ( an1 , an2 ) sa macromeres rozdeliť meridonally vytvorenie jednotného pneumatiku pod an2 a micromeres rozdeliť do klastra pod macromeres . Šiesty štiepenia sú rovníkovej a siedmej divízie je Meridional ( rozdeľuje na poludníku line ) , takže blastula ( guľový embryonálnych buniek ) z 128 buniek .
Blastula Založenie

v tomto okamihu sa bunky tvoria dutinu názvom blastocoel v stredu zhluku na 128 buniek . Spolu s blastocoel , okolité bunky utiahnite tvorbu vytvorenie epiteliálne list spájajúce ich do kvapaliny v blastocoel . Bunkové delenie pretrváva spravidla až do 9. alebo 10. divízie na ktorom mieste novej génovej expresie môže byť videný . Nondividing bunky často riasy , bunky na rastlinné póle zahustiť robiť dosku a bunky u zvierat póle vytvára enzým , ktorý uvoľňuje embryo z väzenia .
Špecializácia buniek

Na úrovni 60 – článkovou smere alebo osud väčšiny buniek bola stanovená . Bolo zistené, že na tejto úrovni , aj keď väčšina buniek sú už špecializovaná , ak presunutý cez externý manipuláciou tieto bunky často budú znovu špecializujú podľa ich nové miesto v organizme . Klietky všeobecne tvorí larva pokožku a neuróny , zelenina Tier1 produkuje orgánov bunky a zelenina Tier2 produkuje endoderm , telo múry , pigment , imunocytov a svalové bunky . Micromeres vyrábať kostrové a endoderm bunky .
Korelácia vo vede

preskúmaní oplodnené vajíčko morský ježko a sleduje jeho vývoj , chápanie ľudských embryí sa výrazne zvýšil . Ľudské gaméty ( reprodukčné bunky ) sú podobné ako morský ježko gamét vo veľkosti a bunkovej vývoja do gastrula ( včasný embryonálny ) fáze . Obe druhoústí , organizmy , ktoré rozvíjajú ústa otvorenie sekundárneho do análneho otvoru , ježko a ľudské embryo v ústach sa vyvíja na opačnej strane gastrulation ( bunky zameranie a mapovanie ) . Vzťah medzi ježovek a ľudia môžu byť prehliadané na klasifikačné tabuľky .

Pridaj komentár