Metódy Kopanie alebo sa dostať do podzemných vôd

Voda pre ľudskú spotrebu , pochádza z dvoch zdrojov . Nadzemné vodné zdroje sú potoky a pramene , a moderné nádrže zbierať dažďovú vodu . Avšak, veľké množstvo vody nájde cestu pod zemou ; ako podzemná voda je cenné pri povrchovej vody je nedostatok . Tradičný spôsob , ako priviesť do podzemných vôd bolo kopať studňu , ale moderné metódy kopanie , alebo dostať do podzemných vôd , sa zmenil . Dug No

V minulosti muži kopali studne s ručným lopatou , až došli na podzemné vody: horný povrch podzemné vody. Podľa US Geological Survey , počas i výkop , bager musel ísť ďalej, kým sa pod hladinou podzemnej vody a vstupnej vody prekročila svoju kauciu mieru . Bager potom lemovali stránky dobre kamene alebo akýkoľvek materiál , ktorý zabránil kolapsu , a prikryl ju s viečkom z dreva alebo z kameňa . Rydlá použiť svoje ruky a lano , aby vypracovala vodu do vedra .
Driven No

riadené vrty , riadite malý priemer trubky do mäkkej zeme , ako je piesok alebo štrk , kým nedosiahne podzemných vôd . Potom na dno potrubia s obrazovkou, ktorá odfiltruje piesok a častice . Nevýhodou tohto spôsobu razby je , že hladina podzemnej vody, musí byť pomerne blízko k povrchu zeme , aby mohla byť použitá . Tiež preto, že sa voda blíži k povrchu , znečistenie je viac pravdepodobné .
Vŕtaná studňa

Moderné studne sú zvyčajne vŕtať . Pracovníci používajú ručné vŕtanie , ako aj metód strojového vŕtania . Jednou z výhod je , že vŕtanie sa môže priviesť do podzemnej vody z oveľa hlbšej úrovni . Mechanická vŕtačka operácia zahŕňa vrtné súpravy namontované na nákladné auto . Súprava využíva rôzne typy vrtákov prejsť rôznymi vrstvami zeminy a kamenia . Rotačné vrtáky brúsiť cez skalu , zatiaľ čo bicie bity rozbiť kamene v prípade potreby. Vŕtané studne môže byť až 1000 metrov hlboko , a väčšina z nich čerpadlo umiestnené v dolnej časti , aby sa zasadila vody nahor .
Tube No

V mnohých častiach svet , dodávky vody sú nedostatočné pre obyvateľstvo , a ľudia buď smäd alebo pitie kontaminovanej vody , ktorý spôsobuje smrteľnú chorobu . Ručné vykopal studne nevyrieši problém , pretože nemôžu dostatočne hlboko na odstránenie znečisťujúcich látok . Trubka i je typ studne , ktorá účinne pôsobí v týchto podmienkach . To je rúrka z nerezovej ocele vŕtať do zeme so silným elektrickým čerpadlom v hornej a filter v hornej časti . To je často používaný v oblastiach Bangladéša , Pakistanu a Indie, kde je ťažké čistú pitnú vodu získať .

Pridaj komentár