Ako obnoviť japonský samurajský meč

Japonská katana alebo “ samurajský meč “ je zvažoval veľa byť jeden z najelegantnejších zbraní , aký bol kedy vytvorený . Z tohto dôvodu, to je často vyhľadávaná ako umenie a starožitnosti kolektorov . Avšak , aj keď sú tieto meče sú prekvapivo odolné , v prípade , že boli raz použité v boji , alebo jednoducho neriešenie po dlhú dobu , hrdze škvrny a iné škody stále hromadia v priebehu rokov . Obnova týchto meča môže byť zložitý proces , ktorý si vyžaduje určitý stupeň zručnosti , ale so správnymi nástrojmi , môžete to urobiť doma , bez toho aby museli volať professional.Things budete potrebovať
chemické čističe
Cotton založené handričkou
suchou mäkkou handričkou
Ochranné rukavice
jemnozrnných brousek
Sword olej
ušľachtilých nerezových ocelí tkaniny
baliaci materiál ( plátno , koža , hodváb , atď )
Paint ok

Zobraziť ďalšie inštrukcie Cestuj 1

Skontrolujte meč . Dôkladne preskúmať meč a poznačte si akékoľvek škrabance , zárezy , alebo hrdze . Tieto oblasti budú vyžadovať najväčšiu pozornosť pri obnovení ostria .
2

Odstráňte viditeľné hrdze . Naneste malé množstvo chemickej čističa bavlny na báze tkaniny sa a používať ho votrite preč usadeniny hrdze , ktoré vidíte na čepeli . Je dôležité používať len chemický čistič na zhrdzavených plôch , ako to môže spôsobiť zmenu farby , ak ho používate v celej dĺžke čepele . Utrite chemický čistič off sa suchou handričkou odstrániť hrdzu .
3

Vyhladiť všetky zárezy . Dajte na rukavicu , takže môžete držať ostrie stabilný v jednej ruke a druhou rukou jemne spustiť jemnozrnnú brousek po celej dĺžke čepele vyhladiť a odstrániť okraje každého zárezu .
4

vyleštite čepeľ . Naneste niekoľko kvapiek oleja meč na obe strany listu a votrite ho do používania v poriadku okami z nehrdzavejúcej ocele handričkou . Použite dlhé , hladké ťahy a starostlivo votrite po celej dĺžke čepele , kým nie sú všetky zakaliť a viditeľné škrabance sú odstránené .
5

opraviť rukoväť . Skontrolujte , či je rukoväť na trhliny a ďalšej degradácii . Ak je príliš poškodená , môže to treba opraviť bezpečnostných dôvodov . Avšak, ak jadro rukoväte je stále v dobrom stave , môžete znovu zabaliť rukoväť pomocou handričky , kože alebo hodvábu a potom pomocou skrutkovača utiahnite skrutky , ktoré upevňujú čepeľ do rukoväte . Ak je rukoväť bola pôvodne maľoval , môžete dať nádych nahor alebo úplne prekresliť ju pred balenia .
6

vyleštite kryt ruky . Mnoho Japonské meče sú vybavené ochrannou kovovou ochranou na ruky . Obnovte ochranu ruky použitím niektorej meča oleja k nej a šúchal ju s jemnými okami oceľové tkaniny .
7

uchovávajte meč opatrne . Vráťte meč do pošvy a uložiť ich v oblasti , ktorá je bez vlhkosti . Uistite sa , že skontrolovať stav meča raz za dva alebo tri mesiace , aby zistil , či to vyžaduje ďalšiu údržbu .

Pridaj komentár